Тротуарна плитка – це один з найважливіших декоративних будівельних матеріалів. Багато цінують плитку за її міцність і довговічність. Для того, щоб вона не втратила чудових властивостей, заявлених виробником, необхідно забезпечити правильні умови перевезення і зберігання.
Зміст
- Перевезення тротуарної плитки
- Зберігання тротуарної плитки
Перевезення тротуарної плитки
Доставка тротуарної плитки до місця проведення робіт – один з найважливіших питань, що виникають ще при виборі. Адже тротуарна плитка – досить важкий матеріал, і одна паллета важить більше тони.
Для здійснення її перевезення необхідно пройти кілька етапів, перший з яких – розрахунок потрібної кількості виробів і вибір транспортного засобу. На даному етапі потрібно визначитися – чи будете Ви замовляти доставку у виробника або займатися питанням перевезення самостійно. Так само потрібно запланувати порядок проведення робіт на об’єкті. Найчастіше в першу чергу встановлюють бордюри та поребрики, тому їх привозять спочатку.
Наступним кроком має стати визначення місця розвантаження тротуарної плитки. Необхідно з’ясувати, яку площу займають плитка, і виділити простір для її складування, причому воно повинно бути як можна ближче до місця укладання.
Не варто забувати і про те, що розвантаження здійснює спеціальна техніка, яку теж слід забезпечити можливістю проїзду і маневру.
Фахівці рекомендують розташовувати тротуарну плитку рівномірно по всій території, але не на самій ділянці під мощення, а поруч з ним.
Слід раціонально підібрати автотранспорт, щоб він не тільки міг вмістити необхідний обсяг плитки, але і вільно проїхав на територію для подальшого розвантаження виробів. Причому враховувати потрібно як ширину автомашини, так і кути повороту. Більш того, на під’їзді до ділянки не повинно бути грунтів, де машина може забуксували. Автотранспорт для перевезення повинен бути оснащений спеціальними утримувачами, щоб можна було зафіксувати вантаж.
Правильний вибір машини залежить від кількості плитки, яку потрібно перевезти. Оптимальний варіант – це великовантажні машини з автокраном або навантажувачем. Існують машини, оснащені своїм власним краном, що дуже зручно. Вони негабаритні, тому не потребують широких під’їзних шляхів.
Коли плитку готують до відправки, на заводі її укладають на піддони. Виглядають вони як подвійні дерев’яні щити розміром 1х1,2 м. В залежності від виду і форми плитки, на одному піддоні вміщується від 8 до 10 м.кв. виробів, а висота конструкції залежить від товщини плитки. Ці параметри, а також збільшення маси за рахунок піддона, необхідно враховувати, вибираючи автотранспорт для перевезення.
Вібропресована бетонна плитка – дуже міцний матеріал, який досить складно розбити або розколоти, впустивши на поверхню. Однак, пошкодити її лицьову сторону подряпинами і сколами досить неважко. Тому слід пам’ятати про деякі обов’язкові правила при транспортуванні:
- На піддони плитку укладають таким чином, щоб лицьова сторона лежала до лицьової, а чорнова – до чорнової.
- Готова до перевезення плитка повинна бути ретельно обмотана плівкою.
Для правильного перевезення плитки повинен бути автотранспорт потрібних габаритів. Перевозити вироби потрібно на невеликій швидкості. Дотримуючись усіх правил безпеки при транспортуванні вдасться уникнути будь-яких пошкоджень.
Зберігання тротуарної плитки
Всім відомо, що для успішної реалізації виробів необхідно збереження їх властивостей, а так само товарного вигляду. Для цього потрібно провести ряд заходів щодо створення придатних умов їх зберігання.
Вельми часто трапляється, що тротуарну плитку укладають не відразу ж після доставки, а через деякий час. Зрозуміло, виникає питання правильного зберігання виробів на об’єкті.
Як правильно зберігати плитку:
- якщо плитка вже розпакована, необхідно укласти її лицьовою стороною один до одного, таким чином, вона довше збереже товарний вигляд.
- тротуарна плитка повинна бути обмотана спеціальною плівкою так, щоб елементи не розсипалися і не пошкодилися. Більш того, слід забезпечити зберігання плитки далеко від важких предметів, які при падінні зможуть зруйнувати її. При зберіганні плитки слід переконатися, що на неї не здійснюють тиску інші габаритні предмети, які можуть завдати їй механічні пошкодження.
- лицьові поверхні елементів повинні бути прикриті, щоб виключити можливість потрапляння на них цементу, фарби або інших забруднень.
- поверхня для зберігання повинна бути рівною.
- в зимовий час вироби зберігаються виключно в закритих приміщеннях для того, щоб їх не заносило снігом, і на її поверхні не утворювався лід.
- плитку заборонено зберігати під відкритим небом. Не можна допускати попадання на неї атмосферних опадів. Якщо на плитку потрапляє волога – вона темніє. А при тривалому зберіганні, якщо умови не дотримуються, то плитка починає кришитися.
- найголовніший ворог тротуарної плитки – цвіль. Особливо він небезпечний у весняно-осінній періоди. Для того, щоб запобігти появі цвілі, використовують герметичну поліетиленову упаковку, рідше – спеціальні засоби, якими обробляють плитку. Шкідливі організми можуть з’явитися на поверхні плитки через підвищену вологість середовища, тому плитку рекомендується зберігати в критому, сухому, добре провітрюваному приміщенні, куди не проникають опади. Якщо створити такі умови зберігання неможливо, і підлога стає сирою, то плитку краще зберігати на піддонах (пластикових або дерев’яних). Таким чином, плитка не буде взаємодіяти з вологим середовищем, і не піддасться деструктивному впливу вологи.
Особливо важливо забезпечити правильні умови зберігання тротуарної плитки протягом перших трьох тижнів після виготовлення, коли виріб набирає міцність і найбільш схильний шкідливим впливам середовища.
Необхідно виконувати всі перераховані вище правила, і зовсім неважливо, чи будуть вироби зберігатися кілька днів або місяців.
При дотриманні всіх норм і правил перевезення і зберігання плитки вона буде відрізнятися високою якістю і довгим терміном експлуатації.
[kkstarratings]